Modern Flames Orion Multi-sided OR60-MULTI linear fireplace
PRE-ORDER VERSION 2 NOW — AVAILABLE JUNE 2026
SELECT A SIZE
Version 2 Available June 2026
Standard Features:
  • 18″ High Viewing Area
  • 3 Flame Patterns – 6 Flame Colors
  • Adjustable Flame Speed
  • Ambient Crackling Sound
  • Multi-Color Ember Bed
  • Multi-Color Downlighting
  • Multi-Dimensional Flame Appearance
  • Included media — Black Reflective Glass + Western Driftwood Log Set
  • 5,000 – 10,000 BTU Heater — High Efficiency PTC Ceramic Heater
  • WiFi Controlled via Modern Flames App
  • Handheld Remote Control
  • Built-in Touch Controls
  • 5-year Warranty
DOWNLOAD PRODUCT DETAILS
Modern Flames Orion Multi-sided OR60-MULTI linear fireplace 60" specifications
Overall Size 60" W X 23.88" H X 9.44" D